העבודה עוסקת בהשפעותיה של פעילות גופנית על הלמידה בגיל הרך. עיסוק בפעילות גופנית מוכר כמשפיע על הבריאות הפיזית, אך יש לו גם היבטים רבים נוספים התורמים לתפקוד המוח ברמה הנפשית והאקדמית. אצל ילדים צעירים תנועתיות היא צורך בסיסי כחלק מההתפתחות התקינה בתחום הפיזי, הנפשי, הקוגניטיבי והחברתי. קיים קשר הדוק בין ההתפתחות המוטורית לבין הבשלה של יכולות רגשיות ושכליות. התנועה וההתנסויות החושיות מסייעות לילדים להכיר את עצמם וסביבתם וללמוד באופן פעיל. תהליכי למידה טבעיים מתרחשים תוך כדי התנסות פעילה ומשכללים את התפיסה והחשיבה. ההכרה בחשיבות התנועה להתפתחות ילדים הביאה לקידום החינוך הגופני במסגרות לימוד בשנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת. הלמידה בתנועה אף קיבלה חיזוקים כאשר התבררה תרומתה לילדים עם צרכים מיוחדים. עם זאת בשנים האחרונות התעורר צורך מחודש בקידום תכניות של חינוך גופני בשל ירידה בעיסוק הפעיל אצל ילדים ועלייה במספר הילדים המאובחנים כבעלי ליקויים בתחום המוטורי, החברתי והקשבי.
שילוב תנועה במסגרות חינוך מתבצע כיום בעיקר במסגרת שיעורי חינוך גופני ולעתים גם חוגי העשרה הכלולים בתכנית הלימודים. מעבר לכך, מורים מקצועיים הדוגלים בתנועתיות כתומכת למידה יכולים לעשות שימוש במשימות פיזיות במהלך הלימוד בכיתה. כך למשל מורים לאנגלית מלמדים אוצר מילים בשיר חדש דרך תנועות ריקוד, מורים להיסטוריה מציגים את חומר הלימוד על הקמת המדינה תוך כדי סיור באתרי מורשת ומורי מדעים ממחישים תופעות פיזיקליות בעת יציאה לחצר.
פרק 1 : מבוא
פרק 2: סקירת ספרות
2.1 מיומנויות בגיל הרך
2.2 חינוך גופני בגיל הרך
2.3 קשיים בחינוך גופני בגיל הרך
2.4 הקשר בין חינוך גופני ללמידת מיומנויות בגיל הרך
2.5 מטרת המחקר
2.6 שאלת המחקר
פרק 3: שיטה
3.1 אוכלוסיה
3.2 כלי המחקר
3.3 מהלך המחקר
פרק 4: תוצאות
4.1 מעורבות בלמידה
4.2 קשב וריכוז
4.3 היבט רגשי
4.4 איכות הביצוע
4.5 מהירות עבודה
4.6 סיכום
פרק 5: דיון ומסקנות
ביבליוגרפיה
לוח מס' 1: ניתוח רישומי התצפיות
תרשים מס' 1: מפתח חלוקה לקטגוריות לפי צבעים
נספח א': דף תצפית