הקשר בין ניהול כישרונות לשיפור ביצועי הארגון

מזהה: 3780
מאמר חם

מנהיגות נחשבת לא פעם בתור אחת הקריטריונים המשמעותיים ביותר לארגון. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי מנהיג מסוגל לסחוף אחריו את עובדיו, ולחבר בין עובדים בצורה כזו שיוכלו לעבוד כמקשה אחת בארגון, ולהביא לתרבות ארגונית בריאה וכזו אשר פועלת לעבר ביצועים טובים מארגונים אחרים (Javidan, Bullough & Dibble, 2016). עבור רבים, מנהיגות היא תוצאה של חיבור בין אופי, השכלה וניסיון, אשר מביאה לכדי מנהיג אמתי, אשר לו 'התכונות' המתאימות ביותר עבור הדרך שבה מנהיגות אמורה להיראות. זאת ועוד, מנהיגות נחשבת לסוגיה חשובה עוד יותר כאשר מתייחסים לפן הבינלאומי, אז המנהיג צריך לגלות רגישות, הבנה, ופתיחות רב תרבותית, תוך יכולת לשנות את צורת התנהגותו ואת התייחסותו למצבים שונים, בהתאם לגיוון התרבותי עמו הוא מתמודד (Festing, Knappert & Kornau, 2015).

בעוד שלמנהיגות יש מאפיינים רבים, וחלק מרכזי בהם הוא הניסיון וההשכלה של המנהל, גם היום, עדיין נשים נמצאים בעמדת מיעוט כאשר בוחנים את התפקידים הבכירים ותפקידים מנהיגותיים בארגון. מחקרים רבים בחנו את הסיבות שבגללם נשים נמצאות בעמדת מיעוט בעמדות מפתח, וגילו לכך מספר סיבות מגוונות, הקשורות כמובן לקשר הישיר בין הגלגל החוזר של דרג בכיר גברי המקדם גברים לעמדות מפתח תחתיהם (Madsen & Scribner, 2017).

עם זאת, אותם מחקרים גם מבקשים להבין ולתהות אם בהדרה זו של נשים מתפקידים מנהיגותיים, האם הארגון לא מאבד מרכיב מנהיגותי חשוב, אשר עלול לפגוע באפקטיביות של המנהיגות בארגון? עבודה זו תתמקד במחקרים מסוג זה מתוך ניסיון להבין 'מהי ההשפעה של גיוון מגדרי בתפקידים מנהיגותיים על האפקטיביות של המנהיגות?' (קרי, שאלת המחקר).

 

 

125.00 ₪
סוג עבודה:
סקירת ספרות
סוג מחקר:
עיוני
תגיות:
אסטרטגיה עסקית | התנהגות ארגונית | מנהל עסקים כללי
שנת הגשה:
2018
מספר מילים:
2004
היקף עמודים:
8
מספר מקורות:
5
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר
לקוח שמעוניין למנוע מכירת עבודה ללקוחות אחרים, יכול לבצע זאת באמצעות הקפאת עבודה לפרק זמן מוגבל. כל מוצר דיגיטלי שנמכר מוקפא מידית ל-48 שעות ללא תשלום. בחלוף 48 שעות, ובמידה ולא רכשת הקפאה נוספת, המוצר הדיגיטלי יהיה זמין לרכישה על ידי משתמשים אחרים, לרבות אפשרויות הקפאה. לכןיש לקחת בחשבון שייתכן שלאחר סיום תקופת ההקפאה, המוצר לא יהיה זמין להקפאה נוספת משום שנרכש על ידי לקוחות אחרים ואף הוקפא על ידם לפרקי זמן ארוכים.

לא ניתן לרכוש מוצרים שהם בתקופת ההקפאה.