עבודה מסכמת בתפיסה וחישה

מזהה: 7927
מאמר חם

איברים בלי תפקיד דומה:

מאיברי העין- הרשתית, מאיברי האוזן- האיבר על שם קורטי. תפקיד הרשתית הוא לקחת את הגירויים הפיזיקליים ולהפוך אותם לחשמל (קולטני האור שברשתית מתרגמים אותו לחשמל), באופן דומה, האיבר על שם קורטי לוקח תנודות של קול והופך אותם לתנודות חשמליים (באיבר הזה יש מלא שיערות המתרגמות את האותות לחשמל, כשהשערה מתכופפת היא יוצרת דפוס חשמלי שיוצר קול).
מאיברי העין- עדשה, מאיברי האוזן- אפרכסת. שני האיברי הללו מרכזים גירויים פיזיקליים. העדשה מרכזת גלי אור (כאשר היא רפויה או מתוחה משתנה ריכוז האור בעין) והאפרכסת מרכזת גלי קול (לוכדת ומכוונת אותו אל תעלת האוזן).

רמזי העומק בתמונה:

גודל יחסי- אובייקטים רחוקים נראים קטנים יותר (העצים שבחלק העליון) מאובייקטים קרובים (העצים שבחלק התחתון).  
הסתרה- כאשר אובייקט אחד מסתיר אחר, האובייקט המסתיר קרוב יותר מהמוסתר (העצים בחלק התחתון קרובים יותר מאלו שבחלק העליון).
מיקום בתמונה- אובייקטים רחוקים ממוקמים גבוה יותר בתמונה (העצים בחלק העליון רחוקים יותר).
חדות- אובייקטים קרובים ברורים יותר מאובייקטים רחוקים (העצים בחלק התחתון ברורים יותר) .

אסף לקח סם שגרם לקנים שלו להפסיק לפעול,  הקנים מופקדים על ראיית לילה, רגישים מאוד לאור והסתגלותם ארוכה. כלומר, אסף כאשר הלך ברחוב ראה את הכל כרגיל, ברגע שנכנס לביתו האפלולי הוא הפסיק לראות, שכן ללא קנים העין לא מסוגלת להסתגל לראיית לילה וגם את המעט שרואים כאשר אין מספיק אור, אסף פשוט לא יצליח לראות.

25.00 ₪
סוג עבודה:
מטלה קטנה
סוג מחקר:
עיוני
תגיות:
בריאות הציבור | חינוך | לקויות למידה
שנת הגשה:
2021
מספר מילים:
1026
היקף עמודים:
3
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר
לקוח שמעוניין למנוע מכירת עבודה ללקוחות אחרים, יכול לבצע זאת באמצעות הקפאת עבודה לפרק זמן מוגבל. כל מוצר דיגיטלי שנמכר מוקפא מידית ל-48 שעות ללא תשלום. בחלוף 48 שעות, ובמידה ולא רכשת הקפאה נוספת, המוצר הדיגיטלי יהיה זמין לרכישה על ידי משתמשים אחרים, לרבות אפשרויות הקפאה. לכןיש לקחת בחשבון שייתכן שלאחר סיום תקופת ההקפאה, המוצר לא יהיה זמין להקפאה נוספת משום שנרכש על ידי לקוחות אחרים ואף הוקפא על ידם לפרקי זמן ארוכים.

לא ניתן לרכוש מוצרים שהם בתקופת ההקפאה.