אמונה כדרך התמודדות של אימהות חרדיות המטפלות בילדים מיוחדים

מזהה: 3776
מאמר חם

הורות נחשבת, ולא בכדי, לאחת מהאתגרים הקשים והחשובים ביותר אשר מונחים לפתחו של האדם, אשר נדרש בצורה פתאומית למדי לשים את עצמו בצד ולהתמודד עם שלל של קשיים מסוגים שונים ובעיות שונות. הדבר נכון שבעתיים, כאשר מדובר בילד מיוחד, אשר סובל מבעיות כאלו ואחרות אשר מקשות על תהליך הגדילה הטבעי שלו והופכות אותו לתלוי ונצרך בצורה משמעותית אף יותר.

מחקרים כבר גילו ומצאו שבאופן טבעי, ברמה הנורמלית, ילד ראשון או ילד בכלל במשפחה גורר, בעיקר בקרב אימהות, רמות לחץ שונות הנובעות מדאגה לנולד החדש ואף שלל המטלות הנלוות לטיפול בתינוק או בילד צעיר. רמות לחץ או דחק אלו מובילים לעיתים אף לירידה במצב הבריאותי או הנפשי, ופגיעה מסוימת במערכת החיסון. כאשר מדובר בילד מיוחד, רמות הלחץ גבוהות הרבה יותר, ומסיבות שונות.

ניתן לציין בהקשר הזה רמת מטלות בקושי רב הרבה יותר כאשר מדובר בילד המיוחד, דאגה מחוסר תפקודו המתמשך והדינמי, ואף עומס מתמשך לאור העובדה שמדובר בבעיה מתמשכת, מתפתחת, אשר מובילה להשלכות שונות ובשינויים עצומים בדרך שחיי היום יום של המשפחה נראים עם כניסתו של התינוק החדש ובעיותיו.

 

1.         מבוא

2.     סקירה ספרותית

2.1 גורמי לחץ ודחק, וחוסן נפשי

2.2           ספקנות דתית, שאלת ואבדן אמונה

2.3           שאלות אמונה במגזר היהודי והיהודי חרדי

2.4           טיפול בילדים מיוחדים

2.5           גורמי לחץ הנובעים מטיפול בילדים מיוחדים

2.6           אמונה כדרך התמודדות עם מצבי לחץ

2.7           ריטואלים דתיים כטכניקות להתמודדות עם מצבי משבר

2.8           השלכות תרבותיות וחברתיות בטיפול בילד מיוחד

2.9           ילדים מיוחדים במגזר החרדי 

2.10         סיכום

3.         מקורות

330.00 ₪
סוג עבודה:
סקירת ספרות
סוג מחקר:
עיוני
תגיות:
סוציולוגיה ואנתרפולוגיה | עבודה סוציאלית
שנת הגשה:
2016
מספר מילים:
5251
היקף עמודים:
22
מספר מקורות:
20
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר
לקוח שמעוניין למנוע מכירת עבודה ללקוחות אחרים, יכול לבצע זאת באמצעות הקפאת עבודה לפרק זמן מוגבל. כל מוצר דיגיטלי שנמכר מוקפא מידית ל-48 שעות ללא תשלום. בחלוף 48 שעות, ובמידה ולא רכשת הקפאה נוספת, המוצר הדיגיטלי יהיה זמין לרכישה על ידי משתמשים אחרים, לרבות אפשרויות הקפאה. לכןיש לקחת בחשבון שייתכן שלאחר סיום תקופת ההקפאה, המוצר לא יהיה זמין להקפאה נוספת משום שנרכש על ידי לקוחות אחרים ואף הוקפא על ידם לפרקי זמן ארוכים.

לא ניתן לרכוש מוצרים שהם בתקופת ההקפאה.