משפחות במשבר - ניתוח מקרה

מזהה: 3773
מאמר חם

מבוא

בעבודתנו נציג את משפחתו של דוד, מטופל בן 4 חודשים הסובל ממנינגיטיס בקטריאלית ומפגיעה מוחית כתוצאה מכך. נתאר את התהליך שעברו הוא ומשפחתו מהרגע שבו התאשפזו בטיפול נמרץ ילדים ועד הרגע שבו הועברו לבית החולים השיקומי "הרצוג". בנוסף נציג בעיות נוספות אשר מאתגרות את משפחת המטופל ודרכי ההתמודדות איתן.

בחירת נושא העבודה נעשתה מתוך הכרותינו עם המטופל ומשפחתו מרגע האבחנה, דרך הסיבוכים ועד ההבנה שהוא כנראה לא יתאושש ממחלה זו. הורי המטופל הינם פליטים מאריתריאה ומתוך ההבנה שמצב זה יהיה אפילו יותר קשה להם מאשר להורים רגילים בגלל היעדר מערכות תמיכה מסודרות ומעמד חוקי לא ברור החלטנו להתמקד בו בעבודה ואולי מתוך כך למצוא דרך להקל עליהם במעט את המצב הנורא.

 

אומדן המשפחה ע"פ המודל של פרידמן

פרטים סוציו-דמוגרפיים:
משפחת וולאדימכאל הם פליטים מאריתריאה. האם אלמז בת 28, האב טספאי בן 30, יש להם שני ילדים, הבכורה ג'נט בת 3 ודוד בן ארבע חודשים. הם מקפידים על אורח חיים נוצרי קתולי, חוגגים את כל החגים ומספרים שבאריתריאה היו הולכים לכנסיה כל יום ראשון. הם דוברים את השפה הטיגרינית ומילים בסיסיות באנגלית. הם מתגוררים באזור מרכז העיר ירושלים, אין להם מעמד חוקי קבוע והם מוגדרים כפליטים בלתי חוקיים.
 

שלב ההתפתחות של המשפחה והרקע ההיסטורי:
באריתריאה יש שלטון טוטליטרי אשר מחייב כל גבר ואישה להתגייס לצבא ועל רקע זה הרבה אנשים בורחים מאריתריאה. בהתחלה רק המוסלמים התקוממו מול השלטון ועכשיו גם הנוצרים החלו בהתקוממות. אריתריאה היא ארץ שסועה שבכל יום נהרגים בה אנשים.
 

 

מבוא

אומדן המשפחה ע"פ המודל של פרידמן 

מודל עץ משפחה- Genogram

תיאור המקרה

סקירת ספרות

תוכנית התערבות

סיכום

ביבליוגרפיה

25.00 ₪
סוג עבודה:
מטלה קטנה
סוג מחקר:
עיוני
תגיות:
בריאות הציבור | עבודה סוציאלית | רפואה
שנת הגשה:
2016
מספר מילים:
2126
היקף עמודים:
13
מספר מקורות:
4
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר
לקוח שמעוניין למנוע מכירת עבודה ללקוחות אחרים, יכול לבצע זאת באמצעות הקפאת עבודה לפרק זמן מוגבל. כל מוצר דיגיטלי שנמכר מוקפא מידית ל-48 שעות ללא תשלום. בחלוף 48 שעות, ובמידה ולא רכשת הקפאה נוספת, המוצר הדיגיטלי יהיה זמין לרכישה על ידי משתמשים אחרים, לרבות אפשרויות הקפאה. לכןיש לקחת בחשבון שייתכן שלאחר סיום תקופת ההקפאה, המוצר לא יהיה זמין להקפאה נוספת משום שנרכש על ידי לקוחות אחרים ואף הוקפא על ידם לפרקי זמן ארוכים.

לא ניתן לרכוש מוצרים שהם בתקופת ההקפאה.