10 עובדות בסיסיות על טרייזנשטאט (טרזין) - תרגום

מזהה: 7955
מאמר חם

במאמר זה מוצגים מספר נתונים בסיסיים על הגטו המיוחד טרייזנשטאט (טרזין) בכדי להימנע מאי הבנות וחמור מכך מאי דיוקים במאמרים, סרטים או סדרות טלוויזיה בנושא.

הגטו והמבצר הקטן

הגטו מוקם בעיר טרייזנשטאט (טרזין). חומות העיר אפשרו בקרה קלה. על תושבי הגטו היה להישאר בין החומות ובבניינים הנמוכים. בחלק מסוים של העיר מוקמה מפקדת הס"ס, המגורים של המשטרה הצ'כית המגורים של אנשי הס"ס והחל מקיץ 1943  גם הארכיבים המרכזיים של שירות הביטחון הגרמני (RSHA). הגטו היה בפיקוח של אדולף אייכמן וצוותו. תושבי הגטו היו אנשים שנחשבו ליהודים על ידי הנאצים אפילו אם היו בני דתות אחרות. לחלק מהם לא היה ניתן להעלים את הקשר היהודי שלהם .
המבצר הקטן היה כלא בעל אבטחה כבדה תחת ההשגחה של ה ס"ד / המשטרה החשאית של פראג. לכלא זה נשלחו אנשים שפעלו נגד הנאצים.

מפקדים וקציני ס"ס רלוונטיים לגבי הגטו

קפטן ס"ס סיידל סיגלפילד- מהתחלת שנת 1943 ועד יולי 1943 שאז נשלח לברגן – בלזן כמפקד של מחלקה מיוחדת לטיפול ביהודים עם דרכונים זרים או קבוצות אחרות שיועדו להחלפה מול בעלות הברית ושאותן לא רצו הנאצים להעביר דרך טרייזנשטאט.
סגן הס"ס ברגר אנטון מיולי 1943 ועד פברואר 1944 שאז נשלח לאתונה בכדי להסדיר את הגירוש של היהודים הנותרים בדרום יוון ובאיים.

25.00 ₪
סוג עבודה:
סיכום מאמר
סוג מחקר:
עיוני
תגיות:
היסטוריה
שנת הגשה:
2020
מספר מילים:
1805
היקף עמודים:
4
מספר מקורות:
1
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר
לקוח שמעוניין למנוע מכירת עבודה ללקוחות אחרים, יכול לבצע זאת באמצעות הקפאת עבודה לפרק זמן מוגבל. כל מוצר דיגיטלי שנמכר מוקפא מידית ל-48 שעות ללא תשלום. בחלוף 48 שעות, ובמידה ולא רכשת הקפאה נוספת, המוצר הדיגיטלי יהיה זמין לרכישה על ידי משתמשים אחרים, לרבות אפשרויות הקפאה. לכןיש לקחת בחשבון שייתכן שלאחר סיום תקופת ההקפאה, המוצר לא יהיה זמין להקפאה נוספת משום שנרכש על ידי לקוחות אחרים ואף הוקפא על ידם לפרקי זמן ארוכים.

לא ניתן לרכוש מוצרים שהם בתקופת ההקפאה.