ההתחממות הגלובלית: אסון או ספקולציה?

מזהה: 7948
מאמר חם

נושא ההתחממות הגלובלית הינו סלע המחלוקת בדיונים בין חוקרים רבים. ישנה הסכמה פה אחד  בעולם המדעי באשר לקיומה של ההתחממות הגלובלית, אך הדעות חלוקות באשר להיקף התופעה, דרגת חומרתה ולהשפעתו של האדם על היווצרותה. בעבודה זו אציג שתי גישות מנוגדות זו לזו; הגישה הרווחת הטוענת להתחממות גלובלית מעשה ידי אדם, ולעומתה הגישה מעוררת השערורייה הגורסת כי התופעה היא טבעית, כמו גם מינורית.

רוב מדעני האקלים מסכימים על כך שהפעילות האנושית גורמת לשינוי אקלים. כך, בהתבסס על דו"ח האו"ם לשנת 2018, אתר החדשות "מאקו" מזהיר כי יש לנקוט בצעדים מחמירים כדי למנוע אסון הנובע מהתחממות זו[1]. לעומת זאת, יש הטוענים כי מדובר בעוֹרְבָא פָּרַח והיותם של שינוי האקלים סביב כדור הארץ כמיוחסים לפעילות האנושית הינם שמועה חסרת בסיס. ייתכן כי ישנם גורמים משמעותיים יותר התורמים להתחממות כדור הארץ, ביניהם שינויים בעוצמת ההארה של השמש.

פרופ' ניר שביב הינו עוקר הרים בטענתו כי ההתחממות הגלובלית היא תוצאה של שינויים מחזוריים בקרינת השמש, ואיננה מעשה ידי אדם. הוא טוען כי לשמש ישנה מחזוריות של 11 שנה שבה עצמת ההארה שלה משתנה.[2] בכך הוא זוכה לביקורת רבה מצידם של חוקרים רבים, ואנשים שטוענים כי הוא מקדם אג'נדה פוליטית.

 

0.00 ₪
סוג עבודה:
מטלה קטנה
סוג מחקר:
עיוני
תגיות:
איכות הסביבה
שנת הגשה:
2019
מספר מילים:
323
היקף עמודים:
2
מספר מקורות:
2
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר
לקוח שמעוניין למנוע מכירת עבודה ללקוחות אחרים, יכול לבצע זאת באמצעות הקפאת עבודה לפרק זמן מוגבל. כל מוצר דיגיטלי שנמכר מוקפא מידית ל-48 שעות ללא תשלום. בחלוף 48 שעות, ובמידה ולא רכשת הקפאה נוספת, המוצר הדיגיטלי יהיה זמין לרכישה על ידי משתמשים אחרים, לרבות אפשרויות הקפאה. לכןיש לקחת בחשבון שייתכן שלאחר סיום תקופת ההקפאה, המוצר לא יהיה זמין להקפאה נוספת משום שנרכש על ידי לקוחות אחרים ואף הוקפא על ידם לפרקי זמן ארוכים.

לא ניתן לרכוש מוצרים שהם בתקופת ההקפאה.